اشتباه بزرگ بایدن می‌تواند قیمت نفت را به ۱۰۰ دلار برساند

اشتباه بزرگ بایدن می‌تواند قیمت نفت را به ۱۰۰ دلار برساند

اشتباه بزرگ بایدن می‌تواند قیمت نفت را به ۱۰۰ دلار برساند

هم اکنون خریداری کنید اسناد
چهار‌شنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۳۵۳ بازدید

اشتباه بزرگ بایدن می‌تواند قیمت نفت را به ۱۰۰ دلار برساند

تحلیلگران نفتی عقیده دارند تصمیم بایدن برای آزادسازی ذخایر استرتتژیک نفتی نتیجه مطلوب را نداشته و اوپک پلاس به راحتی می تواند قیمت نفت را به ۱۰۰ دلار برساند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، وقتی جو بایدن در اوایل همین هفته اعلام کرد دولت فدرال این کشور 50 میلیون بشکه نفت خام از ذخایر استراتژیک خود برداشت می‌کند، اطرافیان وی انتظار داشتند قیمت نفت به‌شدت کاهش‌یافته و در همان سطح پایین باقی بماند. اما نفت درعوض بالا رفت و اوپک پلاس اعلام کرد روند افزایش تولید خود را متوقف می‌کند. قیمت نفت در روز جمعه کاهش شدیدی داشت، اما این کاهش به‌خاطر ترس از موج جدید ویروس کرونا بود و ارتباطی با اطلاعیه بایدن برای آزادسازی ذخایر استراتژیک نداشت.
اما اتفاقات پیش رو می‌تواند قیمت نفت را به 100 دلار برساند.

تحلیلگران انرژی هشدار داده‌اند برداشت از ذخایر استراتژیک نفتی تاثیر مورد انتظار را نخواهد داشت. آنها توضیح دادند باوجود ورود بشکه‌های نفت آمریکا و سایر شرکای آن در آسیا و همچنین انگلیس، اوپک می‌تواند نفت بیشتری برای مدت طولانی‌تری از بازار خارج کند. این متخصصان می‌گویند نفت خام ذخایر استراتژیک نفتی آمریکا نفت ترش است که موردپسند پالایشگاه‌ها نیست چون نیاز به فرآوری بیشتر و کاهش میزان سولفور آن وجود دارد. این فرآیند نیازمند گاز طبیعی است که در حال حاضر قیمت بسیار بالایی دارد. اما آمریکا توجهی به این توضیحات نکرده‌است و حالا تحلیلگران درمورد نفت 100 دلاری هشدار داده اند.

یک نکته دیگر این است که آزادسازی 50 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا یک‌شبه انجام نمی‌شود و حتی بیشتر از یک هفته برای این کار زمان لازم است. در واقع این کار مستلزم روند وام‌گیری طولانی‌مدت 32 میلیون بشکه نفت ترش از این ذخایر است و 18 میلیون بشکه هم باید طی چندین ماه فروخته شود. یعنی کمتر از یک میلیون بشکه در روز به‌طور متوسط.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Imageاولین نیستیم ولی تلاش میکنیم بهترین باشیم.

021-86036605اکنون با ما تماس بگیرید